29 lis

Żegnaj Maskarado – czyli o tym jak zamknęli „Harfową” i co ma teraz zrobić osoba , która ten sklep kochała ;-)

W jednym z moich wpisów polecałam wam sklep o nazwie Maskarada znajdujący się niegdyś na Ochocie przy ul. Harfowa 1. Można było tam dostać ciuchy dobrej jakości i do tego na czasie (czyt. Modne;-). A do tego znajdował się bardzo niedaleko mojej pracy. Był to najbardziej estetyczny second hand w jakim byłam, Ubrania wisiały elegancko na wieszaczkach, pometkowane, ale ceny na metkach znacznie różniły się od tych w galeriach handlowych;-).

W pierwsze dwa dni po dostawie obowiązywała cena z metki, w trzecim dniu cena spadała o 30%, w następnym o 40%, w kolejnym 50%,..itd. W ten sposób dzień przed dostawą ceny były baaardzo niskie ale nadal można było znaleźć perełki. Jak się można domyślić byłam tam raz w tygodniu zawsze w dzień największej wyprzedaży i rzadko wychodziłam z pustymi rękami. To były czasy… Później Maskaradę zamknęli.
Na szczęście wiedziałam już wtedy o istnieniu filii ich sklepu, przy ul. Wojska Polskiego 41(sklep nadal istnieje). Odwiedzałam go oczywiście ale nie tak regularnie jak Maskaradę bo było mi nie po drodze, do czasu gdy się przeprowadziłam. Teraz zaglądam tam zdecydowanie częściej z podobnymi sukcesami jak niegdyś „na Harfowej”.

Podczas jednej z wizyt dowiedziałam się że istnieje kolejny sklep  pod ich szyldem przy Ul. Broniewskiego 28 w Galerii Żoliborz. Z uwagi na nadmiar wolnego czasu zaraz tam pojechałam. Tego dnia akurat nic nie kupiłam, ale nie zniechęcam się i zajrzę tam na pewno jeszcze nie raz i was też gorąco do tego zachęcam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *